DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE

Ideální snídaně pro produktivní den

Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. Je to první jídlo, které většina z nás jí každý den. To také znamená, že velmi záleží na tom, co si dáme. Když začnete den koblihami s nutellou, kávou a cigaretou, tak to asi není úplně nejlepší začátek dne.

Jak tedy začít den, tak, aby byl již od rána produktivní a vy měli spoustu energie na svoji práci a všechno to, co vás ten den čeká?

 

Snídaně doma X snídaně na cestě do práce

Správná snídaně by měla být zkonzumována nejlépe ještě v pohodlí domova. Když totiž jíte po cestě do práce, v práci, nebo snad za volantem, nejspíše snídani odbudete a spokojíte se s kávou na cestu a muffinem z kavárny. Největším nebezpečím jezení snídaně nebo i jakéhokoli pokrmu mimo domov je to, že nevíte, co všechno váš pokrm obsahuje, protože jste si ho nepřipravili sami, ale udělal to za vás někdo jiný.

Taková káva a muffin mohou obsahovat opravdu hodně cukru a kalorií a zároveň vás velmi nezasytí. Když si k tomu přidáte ještě to, že místo obyčejné černé kávy pijete každý den sladká cappuccina, dostáváte se tím už na téměř nebezpečnou hranici přidaného cukru. A to je teprve začátek dne. A o nedostatku bílkovin, zdravých tuků a komplexních sacharidů ani nemluvě. Ty jsou tam ve většině případů v opravdu minimálním množství.

Vynechávat snídani z toho důvodu, že máte málo času nebo chcete ušetřit kalorie, je ale také hloupost. Představte si, že ráno vynecháte snídani. Tělo tak bude hladovět až do oběda a vy tak na první pohled ušetříte nějaké ty kalorie. Co už ale vidět není je to, že později odpoledne nebo večer bude po chybějících kaloriích tělo toužit, budou na vás chodit chutě na sladké a slané a vy tak dojíte a často ještě překročíte své denní kalorie jezením nezdravých dobrot.

 

Jak by měla vypadat správná snídaně

Pokud jste si ihned jako snídani představili bílý rohlík s pařížským salátem nebo sladké cereálie v mléku, dovolte nám vás na chvíli zastavit. Tyto klasické snídaně většiny lidí mají pár společných problémů, na které bychom si měli u snídaně dát pozor.

Snídaně není jenom první jídlo dne, ale je to také jídlo, které by nám mělo dodat energii na celé dopoledne. A to je přesně ta vlastnost, kterou tyto snídaně nemají. Obě jsou vysoce kalorické, ale chybí jim základní živiny, a to jsou bílkoviny, zdravé tuky a komplexní sacharidy. Obě tyto snídaně jsou bohaté na nasycené mastné kyseliny, jednoduché sacharidy a mají nedostatek bílkovin.

Opakem těchto snídaní by měla být snídaně bohatá na bílkoviny a být nám zdrojem komplexních sacharidů a zdravých tuků. O co jednodušeji se to ale řekne, o to hůř se to dělá. Proto jsme si pro vás připravili seznam zdravých receptů, které jsou jak výživově úplně v pořádku a nezaberou vám ani moc času na přípravu, tak jsou opravdu chutné a vsadili bychom se, že si je i oblíbíte.

 

Kokosová ovesná kaše se spoustou bílkovin

Na ovesnou kaši budete potřebovat:

Do menšího hrnce vlijte vodu a mléko. Chvíli ohřívejte a poté přidejte vločky. Jakmile vločky začnou vařit, začněte více míchat. Po vzniknutí řidší kaše vypněte přívod tepla a vmíchejte do ní protein. Takto připravenou kaši nalijte do misky, bohatě posypte vámi zvoleným ovocem a přidejte ořechové máslo.


Toast s avokádem a volským okem

  • ½ avokáda
  • 1 menší rajče
  • 2 plátky celozrnného chleba
  • 1 vejce
  • Cibule
  • Sůl
  • Pepř
  • Citronová šťáva

Nejprve si v toasteru nebo na pánvi opečte z obou stran chléb tak, aby byl zlatavý a křupavý. Během opékání si můžete zatím oloupat menší cibuli. Tu si poté nakrájejte nadrobno a dejte do misky. Avokádo si rozpulte a jednu polovinu si v jiné misce vidličkou rozmačkejte a poté přidejte k cibuli. Tuto avokádovou směs ochuťte citronovou šťávou, pepřem a solí. Připravenou směs rozdělte na dva opečené chleby.

Na jeden z těchto chlebů si poté ještě přidejte volské oko (vejce rozklepněte na olejem vytřenou pánev, osolte, opepřete a s ještě tekutým středem podávejte) jako zdroj bílkovin. Vhodným doplňkem je také zeleninová příloha.


Extra čokoládová kaše pro ty, kteří věčně nestíhají

Pokud ráno často nestíháte, toto bude ten správný recept pro vás. Připravuje se totiž již večer a můžete si ho sníst ráno nebo si ho s sebou vzít i do práce. K tomu nesnídat prostě není výmluva!

Do misky nebo přenosné dózy nasypte ovesné vločky, kakao a protein. Společně je promíchejte a přidejte mléko a tvaroh. Do směsi nezapomeňte přidat také semínka, která nám zde budou sloužit jako zdroj zdravých tuků. Nakonec přidejte ovoce a ořechové máslo a zavřete dózu nebo misku, ve které máte kaši, přikryjte talířkem.

Takto připravenou kaši vložte do lednice a nechte ji zde do rána. Ráno si kaši můžete buď ohřát anebo ji jíst studenou. Zde už záleží především na vás, jak vám bude chutnat více.


 

Jak můžete vidět, zdravě, rychle a chutně se nasnídat není žádná věda a zvládne to opravdu každý. Stačí mít doma pár těch správných ingrediencí a skvělý start dne v podobě výživné snídaně je na světě. Zkuste sami a uvidíte, že po těchto snídaních budete mít najednou více energie, vaše tělo bude lépe fungovat a vaše pozornost a produktivita půjde strmě nahoru.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz