DÁREK ZDARMA KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE

Olej z tresčích jater: Proč jej zařadit do svého jídelníčku?

Jaké jsou benefity oleje z tresčích jater

Jistě si vzpomenete na situaci z vašeho mládí, kdy vás babička nutila konzumovat ne příliš voňavý, a ještě méně chutný rybí tuk. Je jasné, že od té doby jste si na rybí tuk s největší pravděpodobností vytvořili averzi a do jeho dobrovolné konzumace se vám příliš nechce. 

Dnes vám ale chceme představit olej z tresčích jater a vysvětlit vám, v jakém směru má jeho konzumace na naše tělo blahodárné účinky a proč byste na něj ve své každodenní suplementaci rozhodně zapomínat neměli. 

Vsadili bychom se, že po přečtení našeho článku změníte na tyto oleje názor, budete vašim prarodičům za jejich péči vděční a třeba ho dokonce i zařadíte do jídelníčku dobrovolně.

 

Jak se získává olej z tresčích jater

Jak už vám může název napovědět, olej se získává jater tresek. Treska patří mezi oblíbené ryby, a to nejen pro svá játra. Je také velmi populární pro své chutné a jemné maso a vysoký obsah bílkovin, vitamínů a minerálů. 

Ty nejkvalitnější oleje se získávají samozřejmě tou nejšetrnější cestou a z nejkvalitnějších ryb. Na našem e-shopu naleznete přesně takový olej, který je navíc vyrobený v RAW a bio kvalitě. To znamená, že je té nejvyšší kvality, protože je získáván a zpracováván ručně, což je ten nejšetrnější způsob bez zbytečných umělých zásahů. Navíc se olej získává z divokých tresek, a ne tresek uměle chovaných v kádích. Díky tomu obsahuje jejich olej nejvyšší možný obsah přírodních látek a tím pádem má ještě více pozitivních účinků na naše tělo. 

Olej se z tresčích jater získává oddělováním od jaterní tkáně tresek. Náš olej z tresčích jater se navíc od ostatních odlišuje tím, že se od jaterní tkáně odděluje šetrnou lakto-fermentační cestou. Díky tomu se odděluje tuk syrový a zachovává si tak veškeré své nutriční hodnoty. 

Jak působí tresčí olej na naše zdraví

Tento olej je plný zdraví prospěšných látek. Můžeme začít už jen vysokým obsahem vitamínů. Mezi ty nejvíce zastoupené se řadí vitamíny A, D a K, které se rozpouští v tucích. Tyto vitamíny jsou tedy díky jejich rozpuštění v oleji velmi dobře vstřebatelné a tělo je tak bez problémů přijme a využije.

Olej z tresčích jater je také jedním z nejlepších zdrojů Omega 3, 6, 7, 9, 11. Opravdu jen málo přírodních zdrojů je na ně tak bohatých jako právě olej z tresčích jater.

Navíc olej neobsahuje díky přírodnímu a šetrnému zpracování ani žádné zbytečně přidané umělé minerální látky a vitamíny, které by pokazili hlavní myšlenku tohoto produktu, kterou je snaha o přírodní složení zaměřené na zdraví. 

Pokud máte problémy s vašimi vlasy nebo s pokožkou všeobecně, olej z tresčích jater je pro vás jako dělaný. Díky vysokému obsahu Omega-3 mastných kyselin, má olej na kůži protizánětlivé účinky. Vysoký obsah zdravých tuků působí také blahodárně na pokožku hlavy a kvalitu a růst vlasů. 

A pokud se snažíte nějaké to kilo zhubnout, i pro vás je olej vhodný. Je totiž prokázáno, že strava bohatá na Omega-3 mastné kyseliny pomáhá se zdravou stravou zmírnit přibírání a tělesnou hmotnost.

Omega-3 mastné kyseliny navíc působí blahodárně na zlepšení duševního zdraví a celkového výkonu, udržují zdravý mozek a nervový systém jako takový, a dokonce pomáhají s imunitou.

 thomas-liver-disease-desktop

Jak a kolik oleje užívat

Základní a vlastně i jediné využití je jeho samostatná konzumace jako doplňku stravy. Olej se nejčastěji prodává samostatně tzv. v tekuté podobě. Občas ho ale najdeme i v tabletách, které jsou samozřejmě praktičtější pro konzumaci, protože nemusíte nijak měřit množství a jednoduše spolknete tabletu či dvě. 

Co se týká doporučené denní dávky, tak se považuje za zdraví prospěšné užívat 1-2 čajové lžičky. U tablet je to o malinko složitější určit, protože velikost tablet se u každého výrobce liší. Často jsou to ale 2-3 tablety denně.

Tresčí olej je pro nás doslova pomocnou rukou na cestě k pevnějšímu zdraví, krásné pokožce, krásným vlasům a štíhlé postavě. A pokud jste doteď váhali, zda do oleje investovat nebo ne, doufáme, že jsme vám dneska ukázali, že konzumace oleje z tresčích jater stojí minimálně za zkoušku.Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz